Zakres prac przy budowie pola golfowego


Budowa pola golfowego – zakres prac do wykonania na każdym budowanym polu golfowym.

 

Golf Construction organizuje i koordynuje dla inwestora wszystkie prace robót wchodzące w zakres budowy pola golfowego. Począwszy od wstępnego kształtowania mas ziemnych, następnie instalacji systemu odwodnienia (drenażu) i kanalizacji burzowej (deszczowej), instalacji systemu nawadniającego, skończywszy na końcowym ukształtowaniu powierzchni dołków (finish shaping) i konstrukcji wraz z obsiewem elementów pola golfowego: tee, green, fairway

W zakres serwisu wchodzi również zaplanowanie, pomoc w wyborze i zapewnienie zaopatrzenia w maszyny do zakładania i utrzymania terenów zielonych. Wieloletnie doświadczenie jako polski dystrybutor i serwisant marek Ransomes-Jacobsen, Finn, Turbo-Turf, Easy-Lawn (obecnie Epic Manufacturing), oraz międzynarodowe kontakty, pozwalają zaproponować klientom najkorzystniejszą oferę na rynku.

Prawidłowe planowanie i organizacja prac pozwala to na zoptymalizowanie budżetu budowy i ograniczenie kosztów inwestycyjnych do tych rzeczywiście uzasadnionych. Rozwiązania Golf Construction gwarantują także – na każdym etapie inwestycji – ścisłą kontrolę jakości wykonywanych robót.

 

Prace inżynieryjne

 

W zakres prac inżynieryjnych na polu golfowym wchodzi jego ukształtowanie, zdrenowanie i nawodnienie. Od lat realizujemy te zadania w wysokim standardzie wykończenia. Wszystkie elementy pola golfowego: greens, tees, bunkry, wykonywane są zgodnie ze specyfikacją USGA.

 
Agrotechnika

 

Agrotechnika to prace związane bezpośrednio z zagpospodarowywaniem terenów zielonych. W zakres prac agrotechnicznych na budowanym polu golfowym wchodzi przygotowanie elementów golfowych: greens, tees i fairways do zasiewu, oraz sam zasiew – zapobiegający przed erozją – i pielęgnacja nawierzchni przez pierwsze miesiące po zasiewie.